Zapraszamy na spacer, zrodzony z potrzeby pamięci o tych inspiratorkach. Nieczęsto kobiety trafiają na cokoły i pomniki. Czasami nawet brak pamiątkowej tabliczki. A przecież tkanka każdego miasta utkana jest z wydarzeń z jego przeszłości, na które nakłada się teraźniejszość i plany przyszłości. Każda ulica, uliczka, zaułek, plac, skwer, dom, piętro, mieszkanie… noszą ślady tych, które choć przez moment się w danym miejscu pojawiły.
Kobiet, które te miejsca tworzyły i na nie oddziaływały. Zdarza się, że mamy o nich zaledwie wzmianki, nieliczne zdjęcia, wyszperane w kufrach dokumenty i przedmioty, redagowane, z podawanych z ust do ust, skrawki opowieści.
Chcemy to wszystko przywołać podczas tego spaceru.
Chcemy odwiedzić miejsca onegdaj gorące od energii działania tych niezwykłych kobiet.
Pospacerujmy “Śladami Żydowskich Białostoczanek”…???
___________
?Termin: 30.08.2020., godz. 11.00.
?Miejsce: Białystok, Szkoła Hebrajska Tarbut, Lipowa 41 D.
Ze względu na sytuację epidemiologiczną spacery odbywają się w reżimie sanitarnym (obowiązkowy odstęp 2 m lub zasłanianie ust i nosa).
?Wstęp wolny; wydarzenie finansowane z darowizn na Stowarzyszenie Muzeum Żydów Białegostoku.
Możesz zostać matronką lub patronem przekazując darowiznę na budowę instytucji, w której odnajdziesz siebie, kulturę i prawdziwą historię Braci i Sióstr Żydów, którzy wnieśli ogromny wkład w budowę Białegostoku.
Zbiórka prowadzona jest tutaj: https://www.jewishbialystok.pl/zostan-patronem,5594.html
Skip to content