Babcia to…
Snujemy dalej wątek babci i tym razem zapraszamy młodzież do konkursu literackiego na wiersz lub opowiadanie pod hasłem: „Babcia to…. Na Wasze prace czekamy do końca lutego. Karta zgłoszeniowa jest na: 100leciekobiet.pl.

Pamięci o naszych babciach poświęcony był projekt „Kobierzec Herstoryczny” realizowany przez 100-lecie Kobiet  razem z seniorami i młodzieżą szkolną z Białegostoku. Powstały piękne prace plastyczne o naszych przodkiniach, które utworzyły symboliczny kobierzec zaprezentowany on line 28 listopada 2020. Dodatkowo zrealizowaliśmy film dokumentujący spektakl teatralny „Moja Babka urodziła się w Taszkiencie” grupy Trylobit z Juchnowca Kościelnego https://www.youtube.com/watch?v=te-C_JULqk0

Babcia bez wątpienia jest ważną postacią w każdej rodzinie, sąsiedztwie, społeczności. Jej herstoria plecie się z herstorią jej dzieci i wnucząt, tak jak herstorie jej przodki i znalazły swoje odzwierciedlenie w symbolicznym „kobiercu”.

Potem szukałyśmy wspólnie z Wami, Czytelnikami, śladów babć w literaturze i poezji. Na to spotkanie wybrałyśmy dzień szczególny Święto Babci 21 stycznia.

Kontynuujemy wątek literacki związany z babciami i tym razem nasze zaproszenie kierujemy do młodzieży szkolnej. Prosimy o wsparcie dyrekcję szkół i nauczycieli.  To również wspieranie wolontariatu młodzieży, co potwierdzimy dyplomami i zaświadczeniami dla wszystkich uczestniczek i uczestników konkursu. Wszyscy otrzymają też tom wierszy i prozy laureatów konkursu literackiego „Srebro nie złoto”.
Laureat lub laureatka konkursu „Babcia to” otrzyma też zestaw upominków.

Na stronie: 100leciekobiet.pl znajdziecie zgłoszenie udziału wypełnijcie to sami lub z rodzicami/opiekunami i prześlijcie wypełnione pod adres 100lecie.kobiet@gmail.com

Karta-zgloszeniowa- Babcia rtf