Pokaz mody i lekcja z Przemkiem Staroniem w Szkole Bohaterek i Bohaterów

Stowarzyszenie 100leciekobiet zaprasza na kolejne Śniadanie z Wizytówką 2 grudnia o 8.30 do Hotelu Traugutta 3. Zapisy tylko on-line. Informacja na Fanpage 100lecieKobiet.
To kolejne wydarzenie realizujemy w ramach projektu IKAR – Inkubator Kobiecego Aktywnego Rozwoju. Aktywizujemy Dziewczyny, IKARki, bo tak nazywamy wszystkie uczestniczki (bez względu na wiek).  Z  21-osobową grupą  pracujemy od  początku października 2021,  włączenia IKARek w tworzenie i realizację inicjatyw na rzecz lokalnej społeczności przy wsparciu Stowarzyszenia 100 – lecie Kobiet.

Październikowe śniadanie z Wizytówką realizowane we współpracy Z Białostockim Centrum Onkologii i Gabinetami Lekarskimi poświęcone było profilaktyce onkologicznej.   Śniadanie grudniowe  poświęcamy Modzie Dżinsowej, wpisującej się  w zasady zrównoważonego rozwoju. Edukacji – spotkaniu z niezwykłym nauczycielem ze Szkoły Bohaterek i Bohaterów oraz lokalnemu rękodziełu, prezentowanemu na stoiskach świątecznych.

Nie tylko nasze „IKARki”, ale także wszystkie zainteresowane kobiety  mogły zgłosić chęć wzięcia udziału w Śniadaniu 2 grudnia.  Niestety ze względu na przepisy wynikające z ogłoszonych od 1 grudnia 2021 obostrzeń dotyczących ilości uczestników spotkań, zamykamy już możliwość zgłoszeń na śniadanie.  zapraszamy na poranne spotkanie z wyjątkowym pokazem mody oraz Osobą Inspiracją, niezwykłym nauczycielem ze Szkoły Bohaterek i Bohaterów.

W programie Śniadania z Wizytówką :
1. Pokaz mody „Drugie życie jeansu” przygotowany przez lokalne projektantki: Iwonę Akasha, Karolinę Borzym, Alicję Czarniecką, Annę Czarniecką, Ewę Piechowską, Ewelinę Lendo, Barbarę Piekut. We współpracy ze Stowarzyszeniem MY DLA INNYCH – Joanną Dolecką i Grażyną Bołytuczuk. Przy nieocenionym wsparciu Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Stanisława Staszica z Oddziałami Integracyjnymi w Białymstoku na czele z Beatą Konopką i Beatą Poźniak i Maritą Kossakowską, Joanną Żaworonek. Z udziałem uczennic białostockich szkół, podopiecznych Stowarzyszenia MY DLA INNYCH naszych koleżanek i przyjaciółek. W akcję włączyły się też Wodociągi Białystok.

2.Lekcja w Szkole bohaterek i bohaterów. Rozmowa z Osobą Inspiracją. Tym razem nie będzie to Kobieta Inspiracja, które tradycyjnie gościliśmy od 3 lat. O tym jak sobie radzić z życiem i ze złem opowie  Przemek Staroń, nauczyciel roku 2018,  a dla nas również 2020 i 2021 roku. To człowiek wielu talentów – psycholog, kulturoznawca, przede wszystkim innowacyjny nauczyciel. Kojarzony z kreatywnością, LEGO i Harrym Potterem. Uczy ludzi tolerancji, wiary w drugiego człowieka i siły przyjaźni.  Autor dwóch części „Szkoły bohaterek i bohaterów”.
3. Stoiska z lokalnymi produktami – i świąteczne zakupy.

 

Szczegółowe informacje Małgorzata Wenclik, mail: 100lecie.kobiet@gmail.com

Skip to content