Każde działanie społeczne to praca i zaangażowanie wielu osób. W tym projekcie były zaangażowanie uczniowie szkół podstawowych i średnich, nauczycielki, kobiety biznesu, projektantki, pracownice organizacji pozarządowych – WSZYSCY NASI WOLONTARIUSZE. Projekt społeczny, międzypokoleniowy i edukacyjny.

Bez Was nasze działania nie miałyby sensu. Dziękujemy szkołom zaangażowanym w zbiórkę jeansu. Dziękujemy uczniom zaangażowanym w pokaz mody. Szczególne wyrazy uznania kierujemy do naszym wspaniałym projektantkom #BarbaraPiekut, #AlicjaCzarniecka, #KarolinaBorzym, #EewlinaLendo #IwonaAKASHA,#EwaPiechowska.
Projekt zakładał działania proekologiczne związane z nadaniu nowego życia produktom z jeansu.
1. Zbiórka produktów z jeansu i przygotowanie kampanii reklamowej przez uczniów szkół z Białegostoku.
2. Przygotowanie projektów rzeczy użytkowych i konfekcji.
3. Szycie produktów użytkowych przez podopiecznych Stowarzyszenia #MydlaInnych i uczniów ZSTiO w Białymstoku.
4. Zorganizowanie społecznego pokazu mody i sprzedaż produktów wykonanych z jeansu.
Projekt miał wymiar edukacyjny i integrujący społeczność lokalną. Naszym zadaniem było uczenie ekologicznego wykorzystania i nadania drugiego życia produktom z jeansu, które często zalegają w naszych szafach. Jeans jest jednym z najbardziej nieekologicznych materiałów. Produkcja jednej pary spodni jeansowych to około 11 tys. litrów wody. W kampanię społeczną przed zbiórką jeansu byli zaangażowani uczniowie szkół z miasta Białegostoku nasi wolontariusze. Otrzymaliśmy honorowy patronat Prezydenta Miasta Białegostoku. Projekt był realizowany w ramach cyklu inicjatyw ROK DLA MATKI ZIEMI i wpisuje się w działania proekologiczne i promujące zrównoważony rozwój skierowane do mieszkańców naszego miasta.

Foto #MarcinIdźkowski specjalista Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących z Oddziałami Integracyjnymi imienia Stanisława Staszica w Białymstoku. Pięknie pokazał cały proces przygotowań i przebiegu Śniadania z Wizytówką i realizacji projektu #DrugieŻycieJeansu. Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem.

Skip to content