KAROLINA BORZYM

Karolina Borzym

              Kobieta o twórczej duszy, bogatym wnętrzu, goniąca za swoim myślami, szeroką wyobraźnią, niekończącą  się gamą pomysłów, które pragnie zrealizować.

… miłośniczka eklektyzmu, zarówno w muzyce, architekturze i sztuce, jak i przede wszystkim w MODZIE.

… projektowanie ubioru, rysunek żurnalowy oraz krawiectwo nie są jej obce. Modę traktuje jako pasję od ” małej dziewczynki”, gdzie zabawa kolorami w różnych pracach plastycznych i (nie)plastycznych sprawiała jej ogromną radość. To zamiłowanie do szeroko pojętej SZTUKI pozostało do dzisiaj.

…z pewnością w swoich projektach stawia na rozwój kobiecości. Docenia własny styl ubioru oraz innych kobiet.  Uwielbia dopasowane ubrania, lecz nie tylko. Każda kobieta może odnaleźć się w Jej stylu – projektach z motywem róży.

  1. Co mnie skłoniło do wzięcia udziału w projekcie 100-lecie Kobiet?

Ważnym elementem wzięcia udziału w projekcie 100-lecia Kobiet było otrzymanie informacji od znajomej o organizacji projektu w Internecie. Zadawalającą kwestią była wzmianka, że jest to projekt charytatywny. Pomyślałam, że to nie lada wyzwanie do realizacji. Osobiście uważam, iż pomoc innym ludziom w rozwoju osobistym i zawodowym jest niezwykła. To projekt, gdzie gra toczy się o wysoką stawkę.Na pewno celem realizacji swoich pomysłów w projekcie  ”Drugie Życie Jeansu” jest chęć podjęcia próby jako młoda projektantka w branży mody. Ponadto dodam, że zawód projektanta i krawcowej – 2 in 1- jest ZAWODEM PRZYSZŁOŚCI. Zwracam również uwagę na rozwój NASZEGO regionu Polski – WOJ. PODLASKIEGO, gdzie warto w ten obszar inwestować. MODAtutaj istniała i nadal istnieje. Nie możemy o tym zapominać!

  1. Moja przygoda z modą i designe.

Każda z nas jest inna. Każda może rozumieć inaczej hasło moda i design. Moje doświadczenie związane z projektowaniem mody opiera się na 3 podwalinach: zainteresowaniu branżą i przemysłem odzieżowym, tworzeniu designów odręcznie (rys. żurnalowy), znajomości historii ubioru w Polsce, Europie i na świecie. Dodam, iż zaprojektowałam własną sukienkę na studniówkę  oraz uczestniczyłam w stażu krawieckim w woj. podlaskim.

  1. Jaki pomysł chcę zrealizować w Drugim życiu Jeansu?

Projekt ma na uwadze zastosowanie jeansu jako środka do EKO – mody. Jeden z moich projektów jest inspirowany wcześniejszym projektem – designem sukienki na studniówkę.  W swoich pomysłach modowych w projekcie ”Drugie Życie Jeansu” postawiłam na imitację jeansu – tkaniny bawełniane, mające w swoim składzie bawełnę. Do zaprojektowania stylizacji wykorzystałam poprzednio użyte tkaniny, aby otrzymać nowe stylizacje. Sądzę, iż dobra jakość ubrań, zadowolenie z ponownego ich wykorzystania trafia do odbiorcy. Warto dzielić się rzeczami, a zarazem łączyć swoimi pomysłami. Taki jest właśnie w mojej autorskiej kolekcji nowy wymiaru JEANSU.

 

Skip to content