Serdecznie zapraszamy na pierwsze warsztaty w trakcie ferii zimowych od 25 stycznia WTOREK do 28 stycznia piątek od godziny 10 do 14.30 ul. Elektryczna 8 – Siedziba Stowarzyszenia 100-lecie Kobiet.

Warsztaty skierowane będą do młodzieży w wieku od 12 do 15 lat.

koszt 150 zł płatne na konto Stowarzyszenia: 70 1600 1462 1871 7388 3000 0001

Zapisy tylko przez formularz internetowy. Link do zgłoszenia: https://forms.gle/9bqG3Uja5bwoPjRk8 

PROGRAM

25 stycznia
10:00-11:30 – Co kryją ważne słowa? Cz. I

W czasach gdy rodziła się europejska cywilizacja, a działo się to w V w. przed naszą erą, po ulicach Aten chodził filozof Sokrates, który zaczepiał przechodniów i zadawał im pytania: czym jest sprawiedliwość? Czym jest prawda? Czym jest dobro? Czy istnieje doskonałe państwo? Podążając śladami Sokratesa oraz jego uczniów i polemistów, zastanowimy się nad tymi pytaniami z perspektywy naszej wiedzy i doświadczeń. Pod lupę weźmiemy fragmenty dzieł największych starożytnych, nowożytnych i współczesnych filozofów. Zastanowimy się czy słowa Sokratesa „wiem, że nic nie wiem” były prowokacją, przyznaniem się do porażki czy może…?
Warsztaty prowadzi Joanna Dolecka, filozofka, dziennikarka, menedżerka.
12:30-14:30 – Obraz i słowo
Mówi się, że obraz wart jest tysiąca słów. Fotografie zwykle zapisują chwilę – sytuację, widok, postać – bez słów, zatrzymują w kadrze wspomnienie.
Podczas warsztatów „Obraz i słowo” postaramy się zapisać słowa przy pomocy fotografii. Wszyscy robimy zdjęcia i korzystamy ze smartfonów, wszyscy też posługujemy się słowami w codziennej komunikacji. Spróbujmy połączyć te dwa nośniki informacji. Słowa mają moc!
Warsztaty prowadzi Jolanta Wołągiewicz, organizatorka konkursów fotograficznych „Podlaskie ślady”, opiekunka działu fotoreportażu w Podlaskiej Redakcji Seniora.

26 stycznia
10:00-11:30 – Co kryją ważne słowa? Cz. II
12:30 do 14.30 – Wycinanki literackie i inne zabawy słowami

To warsztaty, podczas których poznamy podstawowe zasady kreatywnego pisania. Każdy wie, że słowa można zapisywać i wtedy stają się wyrazami. Słowa można też wycinać, malować, tworzyć z nich wiersze. A potem przygotować wystawę wieszając ją na sznurku lub przyklejając na ceglanej ścianie w siedzibie 100-lecia Kobiet… Czeka was świetna twórcza zabawa!
Warsztaty prowadzi Bożena Bednarek, dziennikarka, trenerka komunikacji, organizatorka konkursów literackich, moderatorka spotkań literackich.

27 stycznia
10:00-11:30 – Co kryją ważne słowa? Cz. III
12:30-14:30 – Słowa mają moc

Słowa mają moc tylko wtedy, gdy są odpowiednio dobrane, użyte i wypowiedziane. Jak argumentować, przekonywać do swoich racji? Jak mądrze dyskutować z ludźmi, którzy mają inne poglądy? Jaki sens naszym słowom nadają emocje? Co mówi nasze ciało? Zapraszam na krótkie warsztaty o trudnej sztuce rozmowy.
Dorota, specjalistka od trudnych rozmów 😉 dziennikarka, przez wiele lat rzeczniczka prasowa, teraz popularyzatorka nauki.
Uwaga: To będzie praktyczne przygotowanie do finałowej debaty – w piątek – na koniec naszych zimowych spotkań. Debatę poprowadzi Małgorzata Wenclik.

28 stycznia
10:00-11:30 – Asertywne wyrażanie siebie

Podstawą właściwej komunikacji jest autentyczne wyrażanie siebie, które jest możliwe dzięki samoświadomości i asertywności. W tej części naszych warsztatów dowiesz się jak właściwie komunikować się z otoczeniem i wyrażać siebie.
Warsztaty prowadzi Ewa Wierzbicka-Nosal

12:30-14:30 – DEBATA
Debatę poprowadzi Małgorzata Wenclik.

Wszystkim uczestnikom zapewniamy jeden posiłek w ciągu dnia.

 

Skip to content