Projekt realizowany z dotacji programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy finansowanego przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię w ramach Funduszy EOG.

Już 19 maja kolejne Śniadanie z wizytką. Tym razem gościmy aż cztery inspirujące kobiety. ZMIANA JEST KOBIETĄ – to hasło tego wiosennego spotkania.

Inspiracją do naszej dyskusji będzie niezwykła książka, którą będziecie mogły kupić na spotkaniu.

STULECIE KOBIET. USŁYSZEĆ SIEBIE

Kobiety, które wywarły wpływ na nasze życie

Pierwsze prawniczki, dziennikarki, posłanki, naukowczynie, te, które przecierały szlaki  innym kobietom w życiu zawodowym, publicznym i prywatnym. Irena Krzywicka, Zofia Moraczewska, Jadwiga Krawczyńska,  Maria Janion, Manuela Gretkowska, Barbara Labuda, Sylwia Chutnik,  Inga Iwasiów i wiele innych. Kobiety swoim głosem o sobie.

„Że możecie same po ulicach chodzić, koleją jeździć, o czem chcecie, o rozumnych książkach czy nierozumnych plotkach w towarzystwie rozmawiać, wszystko to winnyście pierwszym radownicom, co wam wśród szyderstw i wydziwiań drogę utorowały”.

Narcyza Żmichowska

Zapraszamy na spotkanie z redaktorkami książki Stulecie kobiet. Usłyszeć siebie – Aleksandrą Bellwon, Swietłaną Rudowicz, Katarzyną Faszczewską, Martą Gąską

PARTNER MEDIALNY: TVN Style

Partnerami publikacji są: Muzeum Sopotu, Fundacja Teresy Sahakian, Green Caffe Nero

MATRONAT: Centrum Archiwistyki Społecznej

Udział wezmą:

 Aleksandra Bellwon – redaktorka. Absolwentka filologii polskiej na Uniwersytecie Warszawskim, produkcji filmowej i telewizyjnej w Szkole Filmowej w Łodzi oraz Polskiej Szkoły Reportażu. Współpracowała z Polską Agencją Prasową, tvn24.pl czy „Gazetą Wyborczą”. W KARCIE prowadzi zespół herstoryczny, który pracuje nad książką Stulecie kobiet.

Swietłana Rudowicz – redaktorka. Absolwentka skandynawistyki, ze specjalizacją filologia szwedzka, na Uniwersytecie SWPS w Warszawie. Stypendystka Instytutu Szwedzkiego, stażystka Towarzystwa Polsko–Szwedzkiego i Digipunktu (Fundacji na rzecz Wielkich Historii). W KARCIE koordynuje projekt poświęcony zespołowi „Gawęda” oraz jest członkinią zespołu herstorycznego.

 Marta Gąska – jest jedną z najlepszych makijażystek w Polsce, niekwestionowaną specjalistką i autorytetem w dziedzinie makijażu. W Dzień Dobry TVN prowadzi własny cykl makijażowy „Maluj się kto może”. Od 8 lat z ogromnym powodzeniem prowadzi własną szkołę makijażu, gdzie rokrocznie szkoli kilkadziesiąt osób. MARTA GĄSKA MAKEUP SCHOOL bierze udział w największych modowych i kulturalnych wydarzeniach takich jak m.in. Festiwal Filmów Fabularnych w Gdyni. Przeprowadza liczne szkolenia i warsztaty praktyczne z zakresu makijażu i wizerunku zarówno dla profesjonalistów, podmiotów gospodarczych, jak i również osób fizycznych.

Katarzyna Faszczewska Katarzyna Faszczewska – absolwentka Akademii Sztuk Teatralnych we Wrocławiu, aktorka, autorka scenariusza do spektaklu „Jestem baba”, białostoczanka. Spektakl ,,Jestem baba” to opowieść o wielkiej kobiecej sile, która ze smutku tworzy radość, z cierpienia miłość, a z mroku światło. Jego bohaterką jest artystka, której zapewne nie znacie, a dziś może być wielką inspiracją. Białostoczanka, Katarzyna Faszczewska podjęła się wyciągnięcia tej postaci z mroku historii.

 

 

 

 

 

Skip to content