Półmetek za nami. Finał już 8 sierpnia

 

Projekt Znane i nieznane Białostoczanki to inicjatywa społeczna podjęta w ramach Projektu IKAR-Inkubator Kobiecego Aktywnego Rozwoju realizowanego z dotacji Programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy finansowanego przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię w ramach Funduszy EOG. Projekt jest realizowany przez Stowarzyszenie 100-lecie Kobiet.

Pierwszy projekt „Kobieta w przestrzeni Miejskiej – białostockie ulice”, której autorkami są Anna Anchimowicz i Maria Beręsewicz ma za sobą pierwszy etap! Petycja skierowana do Urzędu Miasta Białystok w sprawie uhonorowania białostockiej prekursorki krzewienia oświaty i kultury Izabeli Branickiej została złożona!

Pod petycją w sprawie nazwania imieniem Izabeli Branickiej jednej z nowopowstających ulic w Białymstoku podpisało się 658 mieszkańców Białegostoku! Dziękujemy serdecznie za poparcie naszej inicjatywy.

Czekamy na decyzję Rady Miasta Białystok w sprawie złożonej przez Znane i nieznane Białostoczanki inicjatywy społecznej.

Drugi projekt inicjatywy lokalnej Znane i nieznane Białostoczanki, której autorkami są Urszula Piecielska i Wiesława Szwed, to gra miejska – „Kobiety obecne w przestrzeni miejskiej Białegostoku”. Gra miejska miała swój finał 26 czerwca, w dzień urodzin Izabeli Branickiej. To była wspaniała impreza edukacyjna, a zarazem wielopokoleniowa i integracyjna. W naszej Grze Miejskiej wzięły udział młode wolontariuszki, kobiety młode, w wieku średnim i dojrzałym oraz dziadek z wnuczką i córką. Do wspólnej zabawy chętnie włączyli się również mieszkańcy Białegostoku.

Trzeci projekt, którego autorem jest Urszula Kuszyńska, to „HERstoryczny spacer ulicami Białegostoku”. Temat spaceru – „Kobiety kiedyś i dziś”. Podczas spaceru mieszkańcy Białegostoku będą mieli okazję poznać sylwetki białostoczanek, których działalność przyczyniła się do rozwoju kultury i sztuki.

Spacerów tych będzie kilka. Będą się odbywały w każdą niedzielę sierpnia br. Zapraszamy mieszkańców Białegostoku do wzięcia udziału w tym ciekawym, niecodziennym wydarzeniu.

Spotykamy się już 8 sierpnia 2022r. Udział w spacerach jest bezpłatny. Szczegóły podamy niebawem na fp Znane i nieznane Białostoczanki.

 

 

 

 Anna Anchimowicz

Podlaska Redakcja Seniora Białystok

Skip to content