Już po raz piąty 26 lipca o 17.00 poezja trafi na ulice Białegostoku, a dokładnie mówiąc na skwer. Zapraszamy na Skwer Anny Markowej w Białymstoku. Spontaniczny pomysł, aby w gronie przyjaciół, poetów, miłośników poezji i prozy pisarki mieszkańców Białegostoku i przechodniów, spotykać się w plenerze  w dniu imienin Anny Markowej* rozwija się.

Podczas imieninowego spotkania przeczytamy, przyniesione przez uczestników, wiersze autorki oraz utwory wybrane i wydrukowane przez syna i synową pisarki – Lecha Marka i jego żony Elżbiety.

Spotkajmy się 26 lipca o godz.17.00 na Skwerze Anny Markowej (tuż obok gmachu Wydziału Filologicznego – na początku ul. Kalinowskiego).

Organizatorem Imienin Anny Markowej jest Stowarzyszenie Szukamy Polski w partnerstwie z  Wydziałem Filologicznym Kolegium Literaturoznawstwa Uniwersytetu w Białymstoku oraz Stowarzyszeniem 100-lecie Kobiet. Patronat medialny nad wydarzeniem: Polskie Radio Białystok oraz portale: poeciwsieci.pl i proanima.pl

Obejrzyj film poświęcony Annie Markowej zrealizowany przez Stowarzyszenie 100-lecie Kobiet, które zapisało Annę Markową do grona niezwykłych osobowości, tworzących Podlaską Księgę Kobiet: https://www.youtube.com/watch?v=n_llyBkeaa0

*Anna Zofia Markowa – ur. 8 stycznia 1932 w Lublinie, zm. 18 sierpnia 2008 w Białymstoku. Ukończyła filologię polską na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Współczesna polska pisarka, poetka, autorka tekstów piosenek dziennikarka radiowa, autorka wielu nagrodzonych słuchowisk, reportaży, felietonów. działaczka społeczna- zasiadała w Radzie Miejskiej Białegostoku z ramienia Unii Wolności. Od 2014 roku organizowany jest ogólnopolski Konkurs Literacki im. Anny Markowej, kierowany do uczniów szkół ponadgimnazjalnych oraz studentów.  Organizatorem konkursu są: przez Studenckie Koło Naukowe Klub Humanistów przy Wydziale Filologicznym Uniwersytetu w Białymstoku oraz Stowarzyszenie Schola Humana.

 

Skip to content