Kawiarenka herstoryczna zaprasza po raz kolejny

W tym roku bohaterkami kawiarenek były Maria Dąbrowska, Eliza Orzeszkowa i Maria Rodziewiczówna. Tym razem spotkamy się z Wisławą Szymborską a tytuł spotkania to „Kobieta w świecie – na podstawie życia i twórczości Wisławy Szymborskiej”. 27 września o 17.00  w „Pożegnaniu z Afryką” w Białymstoku odbędzie się kolejna międzypokoleniowa Kawiarenka Herstoryczna “Czytelnia Kobiecych Słów”. Ostatnia w 2023 r

Szymborska to poetka, eseistka, krytyczka, tłumaczka, felietonistka, laureatka Nagrody Nobla w dziedzinie literatury (1996), założycielka Stowarzyszenia Pisarzy Polskich (1989), członkinią Polskiej Akademii Umiejętności (1995), damą Orderu Orła Białego.

Rok 2023 jest Rokiem Wisławy Szymborskiej. To jedna z najbardziej znanych polskich poetek. Jej twórczość spotyka się wciąż z żywym odbiorem zarówno w Polsce, jak i za granicą.

Na spotkanie w kawiarence herstorycznej jest wstęp wolny. Ale warto się przygotować. Wystarczy wybrać dowolny wiersz poetki. Może być ulubiony, może być taki, który nas porusza lub taki którego nie rozumiemy, ale chcemy dowiedzieć się, jak rozumieją go inni.  Będzie głośne czytanie poezji i rozmawianie o nie albo słuchanie innych. Zapowiada się poetycko, inspirująco, barwnie, uskrzydlająco i zajmująco. Do tego merytorycznie – dzięki dr Marcie Białobrzeskiej i artystycznie – dzięki aktorowi Leszkowi Żukowskiemu. Spotkanie organizują i prowadzą Bożena Bednarek i Dorra Ostrożańska. Jak zawsze będzie zabawa w zgadywanie, czyli konkurs z nagrodami od Stowarzyszenia Szukamy Polski i ciekawostki o bohaterce spotkania.

Partnerzy kawiarenki: Stowarzyszenie 100-lecie Kobiet, I Społeczne Liceum Ogólnokształcącego w Białymstoku przy ul. Fabrycznej 10, My Kobiety, Herstoryczny Białystok.
Więcej: https://www.facebook.com/events/345903727776714

#KawiarenkaHerstoryczna #CzytelniaKobiecychSłów #PożeganiezAfryką #MariaRodziewiczówna #PolskieLiteratki #MyKobiety… #100lecieKobiet #STOLiceumSpołeczne #stowarzyszenieszukamypolski

 

Skip to content