Ekspertki
Anna Kowalczyk
Jestem córką Agaty Traczyńskiej z domu Basak, wnuczką Zofii Traczyńskiej z domu Bryła i Janiny Basak z domu Pawlica, prawnuczką Julianny Pawlicy, z domu Budzisz, Józefy Basak, z domu Terebińskiej, Heleny Bryły z domu Sudół i Marianny Traczyńskiej, z domu Niewadzi.
Jestem dziennikarką i pisarką, autorką książki „Brakująca połowa dziejów. Krótka historia kobiet na ziemiach polskich” i wielu publikacji poświęconych przeszłości i teraźniejszości kobiet w Polsce. Podziwiam i wspieram Stowarzyszenie 100-lecie kobiet za niestrudzoną pracę dla przywracania pamięci o kobietach Podlasia.
Janetta Sidoruk
Jestem psychodietetyczką, pasjonatką psychologii w jedzeniu. Stawiam na holistyczne podejście naszego zdrowia fizycznego i psychicznego. Moim celem jest wyeliminowanie „diet” z naszego życia i naprawienia relacji z jedzeniem. Pomagam osobom otyłym , chorym ale również osobom z zaburzeniami odżywiania. Konsultacje to nie tylko edukacja żywieniowa ale również praca na emocjach, nawykach, myślach przyzwalających. Uczę swoich pacjentów szerokiego spojrzenia na swój sposób żywienia – proponuję byś w tym momencie sam się zastanowił : co możesz powiedzieć o osobie która je tak jak Ty, o czym mówi np Twoje śniadanie? Poza indywidualną pracą w gabinecie prowadzę również warsztaty, grupy wsparcia. Chętnie wspieram inicjatywy edukujące najmłodsze nasze pokolenia.
Karolina Ostaszewska
Nazywam się Karolina Ostaszewska i jestem córką Jarosława i Ireny. Fotografią zajmuję się od prawie 10 lat. Moją największą pasją jest fotografia kobiet. Lubię rozmawiać, odkrywać i poznawać. W każdej kobiecie staram się dostrzec jej historię, motywacje, marzenia i pasję. W każdej widzę coś wyjątkowego, co mnie urzeka. I staram się pokazać to światu.
Ewelina Rydzewska
Jestem córką Beaty Rydzewskiej z domu Rurewicz, wnuczką Barbary Rurewicz z domu Sztabkowska oraz Stanisławy Rydzewskiej z domu Karna, prawnuczką Felicji, Czesławy, Adolfy i Anny.
Jestem osobą kreatywną i pełną pomysłów, co ułatwia mi pracę fotografa. Swoją pasję rozwijam przez pracę z ludźmi oraz przez kursy. Od trzech lat jestem uczennicą szkoły średniej na kierunku bezpośrednio związanym z moją wielką pasją – fotografią.
Uwielbiam ukazywać piękno świata za pomocą fotografii.
Współpracę ze Stowarzyszeniem nawiązałam podczas Weekendu z Jadwigą Klimkiwiczową. Miałam przyjemność uwiecznić trzy wydarzenia. Spacer herstoryczny śladami Jadwigi Klimkiewiczowej, wieczór z Jadwigą Klimkiewiczową w Muzeum Historycznym w Białymstoku i spotkanie Poznaj swoje radne.
Magdalena Sacharewicz-Kieda
Jestem córką Marii Wasilewskiej Sacharewicz, wnuczką Marty Wasilewskiej, prawnuczką Franciszki Januszko z domu Sadkowskiej, praprawnuczką Malwiny Sadkowskiej z domu Choroszucha. Korzenie naszej rodziny sięgają miejsca nieopodal Supraśla zwanego Choroszuchy Polem, gdzie stał dworek z zabudowaniami gospodarczymi rozgrabiony przez wojska carskie w trakcie Powstania Styczniowego za pomoc partyzantom. Za prawdę i obronę polskości i Ojczyzny naszej przodkowie moi zsyłani byli na Syberię. Krew w naszych żyłach krąży ta sama, dlatego prawda, szczerość, pomoc potrzebującym noszę w sercu i przekazuję kolejnemu pokoleniu.
Mimo małej ilości czasu i samodzielnemu wychowywaniu dwunastoletniego syna Maksymiliana staram się pomagać i wspierać potrzebujących, w szczególności kobiety po przejściach. Celem moim jest stworzenie miejsca i organizowanie spotkań wspomagających Panie, aby odzyskały pewność siebie i ponownie odnalazły swoją wartość i kobiecość. Dlatego też wraz z vegańską firmą Arbonne wspieramy Stowarzyszenie w metamorfozach kobiet.
Elżbieta Stankowiak
Jestem wnuczką Niny i Teresy, córką Joanny.
Zainspirowana działaniami kobiet i kierowana marzeniami o inspirowaniu innych poprzez ukazywanie im działających w naszym regionie (i nie tylko) kobiet, na przestrzeni sześciu lat zbudowałam markę Obcasypodlasia.pl.
Jestem również pomysłodawczynią i organizatorką plebiscytu Podlasianka, którego główną ideą jest ukazanie i docenienie działań kobiet z naszego regionu.
Na co dzień już od dziewięciu lat prowadzę firmę Eldam – zajmującą się działaniami z zakresu informatyki oraz zaopatrzeniem w sprzęt i materiały eksploatacyjne.
Od sześciu lat z radością obserwuję rozwój działań Podlasianek na wielu płaszczyznach. Z chęcią wspieram i współpracuję przy wszelkich kobiecych wydarzeniach. Czerpię mądrość życiową i inspiruję się kobietami, które każdego dnia los stawia na mojej drodze.
Przede wszystkim jednak jestem… kobietą – szczęśliwą żoną, córką, siostrą, przyjaciółką.
Anna Sawicka
Jestem mamą Wiktorii Sawickiej, córką Janiny Krakowskiej i wnuczką Czesławy Kruszewskiej i Janiny Krasowskiej.
Moją pasją, a jednocześnie od lat wykonywanym zawodem jest fryzjerstwo. 100-lecie Kobiet wspieram od początku. Dzielę się z kobietami właśnie moją pasją. Jest mi niezwykle miło kiedy mogę wystylizować dziewczyny zgodnie z trendami obowiązującymi w modzie przez ostatnie 100 lat. Uczestniczyłam w przygotowaniu pokazu mody Piękna Niepodległa. Przenosiłyśmy się razem w modę lat 20, 30, 40…
Przygotowuję też Panie do sesji zdjęciowych między innymi 100 kobiet na 100-lecie, weekend z Norą Ney.
Największym jednak przeżyciem było dokonanie metamorfoz Pań, które brały udział w projekcie Akademia Kobiecości. Jestem przekonana, że z każdej kobiety można wydobyć jej wewnętrzne piękno i sprawić żeby poczuła się wyjątkowa. Z niecierpliwością czekam na kolejne inicjatywy 100- lecia Kobiet i mam nadzieję, że uda mi się w nich uczestniczyć mimo wielu obowiązków rodzinnych i zawodowych.
Iwona Hosenberg-Fiedorczuk
Jestem prawnuczką Anny Bańkowskiej, wnuczką Aleksandry Hosenberg i Janiny Głowackiej, córką Barbary i mamą dorosłego już Jakuba.
Pochodzę z rodziny nauczycieli i ekonomistów, sama z wykształcenia jestem socjologiem i wiele lat przepracowałam w marketingu realizując się w tej dziedzinie, jednak pewne perturbacje zdrowotne zmusiły mnie do dokonania diametralnych zmian w życiu zawodowym.
Moje różne doświadczenia utwierdzają mnie w przekonaniu, że nic nie dzieje się bez przyczyny i wszystko co się nam wydarza zawsze jest po coś, więc uznałam to za wskazówkę, i jak zwykle robię i tym razem posłuchałam intuicji…a że lubię próbować nowych rzeczy w życiu, aktualnie realizuję potrzebę, którą mi podpowiedziała – tworzenia dla kobiet piękna pochodzącego z natury. Od wielu lat jestem pasjonatką kamieni szlachetnych, półszlachetnych i kryształów, których energia liczy sobie nawet miliardy lat. Tak więc bazując na wiedzy o ich działaniu terapeutycznym i energetycznym, którego doświadczam na własnej skórze, i będąc również estetką, z radością i miłością tworzę z nich biżuterię.
Bardzo cieszy mnie to, że mogę z bliska obserwować pozytywne działania Stowarzyszenia 100-lecia Kobiet i jestem wdzięczna za możliwość wzięcia udziału w projekcie Akademia Kobiecości, poprzez tworzenie biżuterii z dobrą energią i mocą pochodzącą z natury, dedykowanej kobietom potrzebujących różnych form wsparcia, aby dzięki niej mogły poczuć się piękniej, a kamienie które wybrały ( nie przez przypadek), dały im ochronę i siłę w pokonywaniu zawirowań życiowych. To przyjemność i zaszczyt być obok kreatywnych kobiet, mających chęć i serce do działań na rzecz innych.
Iwona Misiewicz
Jestem córka Alicji, wnuczka Niny i Luby, prawnuczka Pelagii ,Olgi, Marii i Anastazji. Około 10 lat temu podjęłam decyzję, że chce wspierać kobiety w doborze biustonoszy bez względu na kształt wielkość czy wiek ich biustu … i zostałam brafitterką. Ponieważ zawsze wierzyłam, że stosunek kobiet do ich własnego biustu, ma ogromny wpływ na ich całe życie. Oddziałuje na ogólne samopoczucie, akceptację i pewność siebie, a nawet bezpośrednio na zdrowie. Dlatego też od początku mojej działalności nie dzielę biustów na duże i małe, ponieważ każdy biust jest ważny i zasługuje na odpowiednie wsparcie.
Dbam o każdą kobietę – o tą, która kocha swój biust i o tą, która dopiero go pokocha. Edukuje i uświadamiam kobiety na Podlasiu, że ” Biustonosza się nie kupuje, biustonosz się dobiera”
Izabela Sokół
Izabela Sokół. Jestem mamą Poli Sokół. Córką Iwony Bekier. Wnuczką Janiny Chwojo oraz Grażyny Bekier. Prawnuczką Nadzieji Szmigielskiej, Anny Chwojko, Marianny Bekier, Marii Opackiej.
Zawodowo spełniam się prowadząc gabinet kosmetyczny „Polka” .
Dbam o wizerunek oraz piękno wielu kobiet. Zajmują się kosmetologią oraz wizażem. Mój gabinet to kameralne miejsce w którym staram się aby każda z klientek czuła się komfortowo. Ukończyłam studia kosmetologiczne oraz szkołę charakteryzacji filmowej.
Stowarzyszenie 100 lecia Kobiet jest dla mnie inspirujące. Daje możliwość poznania wielu interesujących kobiet oraz ich historii. 100 lecie kobiet to impuls do zmian do znalezienia czasu dla siebie samej ale też dla innych kobiet.